top of page

Cílem nejnovějších produktů je zvyšovat standardy v odvětví


Koncem roku 2017 jsme ohlásili novou řadu vrtáků a fréz, které podporují naše zaměření na univerzálnost a snadné používání v klíčových odvětvích průmyslu.

Byl jsem členem týmu společnosti Dormer Pramet, který tento nový sortiment pomáhal uvádět na trh s cílem zvýšit standard naší nabídky pro zákazníky.

Formy a zápustky

Přidali jsme novou rodinu nástrojů s vysokým posuvem určenou pro produktivní obrábění různých materiálů. Patří sem nová dvojitě negativní fréza SBN10 podporovaná řadou řezných destiček BNGX10 pro hrubování s vysokým posuvem a řeznými destičkami ANHX10 pro dokončovací operace při frézování čelní i do rohu.

Kromě toho jsme rozšířili naše rodiny SRC a SRD určené pro kopírovací frézování. Sem spadá i nová řada dvojitě negativních fréz SRC10 o malém průměru a sortiment řezných destiček RCMT10.

Naše nová rodina nástrojů pro vysoké posuvy a sortiment v oblasti kopírovacího frézování nám zajišťují velmi silný balík v segmentu výroby forem a zápustek. Velkým problémem pro manažery výroby je zajistit podmínky umožňující vysokorychlostní náročné frézování komplexních forem a zápustek zajišťující špičkovou kvalitu povrchu při zachování rozumných nákladů a konkurenceschopnosti.

HSS řezání závitů

Martin Tyml

Naše závitníky Shark Line nyní podporují výrobu hlubších závitů až do rozměrů 3×D u slepých otvorů. Do nabídky jsme přidali závitník se žlutým pruhem určený pro konstrukční, uhlíkové a nízkolegované oceli (E412) a s modrým pruhem pro korozivzdorné oceli (E414), vybavené lepší geometrií umožňující hladký a rychlý odvod třísek, a tím i možnost řezání hlubších závitů.

Naše řada závitníků Shark, zahrnující závitníky určené pro konkrétní materiály, nabízí komplexní program pro většinu aplikací ve všech hlavních odvětvích průmyslu. Umožňuje tvorbu závitů, které nabízejí jak dynamickou pevnost, tak i vysokou rozměrovou přesnost.

Třída fréz s výměnnými destičkami

Naše třída 8230 se v posledních letech těší vysoké popularitě. Je však také již na čase zavést univerzální třetí generaci pro lepší výkonnost při frézování v oceli a litině.

Třída M8330 se stane první volbou pro hrubovací i dokončovací frézování, a to i v nepříznivých podmínkách. Tato nejnovější třída nám umožní dosahovat vysoké výkonnosti, a to především u nového sortimentu zavedeného v poslední době.

M8330 zvyšuje oproti M8340 produktivitu tím, že pracuje při vysokých rychlostech a zároveň se může pochlubit vyšší životností než 8230.

Další informace a pomocné materiály týkající se našich nejnovějších výrobků nyní naleznete na adrese.

Martin Tyml

koordinátor projektů v oblasti uvádění nových produktů

Dormer Pramet

bottom of page